دسته‌بندی نشده

تاثیرات عطر روی کودکان و نوزادان

تاثیرات عطر روی کودکان

همه افراد علاقه خاصی به عطر و ادکلن دارند و برحسب سلیقه خود نوعی عطر را انتخاب می‌کنند. برخی در منزل کودک دارند و نگرانند که عطر و ادکلن آن‌ها اثر خوبی بر روی آن‌ها نگذارد. به نظر شما عطر و ادکلن می‌تواند بر کودکان اثر منفی داشته باشد؟ ما قبلا درباره آلرژی و مشکلاتی که عطر و ادکلن بر روی افراد می‌گذارد، خواندیم. در این مقاله نیز به تاثیر عطر بر روی کودکان می‌پردازیم.

تاثیر عطر بر روی کودکان

عطر تاثیرات خوبی بر کودکان ندارد و پیشنهاد نمی‌شود که برای کودکان خود از این گونه موارد معطر کننده استفاده کنید. حتما می‌پرسید چرا؟ اینگونه موارد معطر کننده که امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، تاثیرات نا به جایی بر پوست کودکان خواهد داشت و ممکن است باعث بروز بیماری‌های پوستی در کودکان شده و سلامت آنها را به خطر بیاندازد. با این اوصاف اگر همچنان علاقه‌مند به استفاده از این موارد برای کودکان خود هستید، علایم بهداشتی و استاندارد را فراموش نکنید تا از بروز عواملی مانند قرمزی پوست کودک جلوگیری کنید. هرچند در بعضی موارد و در مواقع نیاز از پودرهای خوشبو کننده برای کودکان استفاده می‌شود. درست است استفاده از این موارد پیشنهاد نمی‌شوپد اما لازم به تاکید است که از سلامت کالایی که تهیه می‌کنید اطمینان یابید.

اگر کودک شما به آلرژی مبتلاست

به طور مثال اگر فرزند شما مبتلا به بیماری‌هایی همچون آلرژی است، نباید به هیچ وجه از مواد آرایشی بهداشتی استفاده کرد زیرا موجب واکنش شدید در بدن کودک خواهد شد. در مواردی دیده شده که در حالت عادی عطرها در حالت عادی آزاری به کودک وارد نکرده‌اند اما تنها با برخورد کودک با نور آفتاب و یا گرما موجب بروز خارش قرمزی تاول و ترشح لک شده. در نهایت استفاده از عطر برای کودکان توصیه نمی‌شود اما اگر گهگاهی به استفاده از آن مجاب شدید آن را به هیچ وجه روی بدن کودک اسپری نکنید تا از بروز حساسیت جلوگیری شود.

عطر و نوزادان

اگر نوزاد در منزل دارید، حواستان باشد که به هیچ وجه عطر نزنید. زیرا ممکن است دچار مشکلات پوستی و آلرژی‌های تنفسی شوند. در نتیجه پدر و مادرهای نوزادان باید خیلی مراقب این موارد باشند. به هر حال هر چیزی که منفعتی دارد، ضررهایی هم دارد. حتی برای اتاقی که نوزاد و کودک در آن زندگی می‌کنند، نباید از بوگیرهای معطر استفاده کرد. به گفته پزشکان، بدن نوزادان از یک محیط استریل بیرون آمده و پاکیزه است، از این رو نیازمند عطر و ادکلن نیست.
معمولا عطر و ادکلن با توجه به بوی خوشی که دارند، بچه‌ها را جذب می‌کنند ولی نباید از آن‌ها استفاده کنند زیرا مضراتش بیشتر از فوایدش است.

اگر اصرار به خوشبو بودن کودک خود دارید

اگر به هر دلیلی خودتان یا کودک تمایل به خوشبو شدن دارید، می‌توانید لباس کودک را نیم ساعت قبل از پوشیدن اسپری کنید. اینگونه تاثیر عطر بر روی کودکان را کاهش می‌دهید و از بروز مشکلات جلوگیری می‌کنید. همچنین می‌توانید از عطرهای ملایم برای آن‌ها استفاده کنید. انتخاب ادکلن‌های مردانه اصلا جالب نیست زیرا عطری تند و ترکیباتی قوی دارند و برای پوست و مشام کودک مناسب نیست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *